Worki filtracyjne Torit

Fałdowane worki

Łącząc technologię nanowłókien Ultra-Web z wytrzymałym, tkanym substratem poliestrowym, Ultra Web SB zapewnia większą wydajność, dłuższą trwałość oraz większe oszczędności. Ultra-Web SB jest to jedyny materiał tkany, który wychwytuje cząstki submikronowe zapewniając czystsze powietrze.

Najważniejsze właściwości:

  • Bardziej jednorodny materiał o mniejszych porach
  • Lepsze obciążenie powierzchni pyłem zapobiega
  • Penetracja wewnątrz materiału
  • Poprawione czyszczenie impulsowe i mniejsze spadki ciśnienia

  1. Dura-Life

Worki poliestrowe są tkane w procesie szycia igłą, który powoduje powstawanie większych porów, które powodują przedostanie się pyłu do tkaniny, pogarszając możliwości czyszczenia i zmniejszając trwałość worka. Worki Dura-Life® są produkowane w unikalnym procesie hydrosplatania, w którym do mieszania włókien wykorzystywana jest woda, co gwarantuje:

Worki Dura-Life mają 2-3-krotnie dłuższą trwałość, niż standardowy poliester.

Spadek ciśnienia wzrasta szybciej w przypadku worków poliestrowych na skutek przedostawania się pyłu do mediów, skracając trwałość worka i wymuszając większą ilość zmian worków. Worki Dura Life, o obciążeniu powierzchni pyłem, lepszym czyszczeniu impulsowym i mniejszym spadku ciśnienia, mają o wiele dłuższą trwałość, niż worki poliestrowe.

Dura-Life zapewnia o 30% niższe emisje.

Materiał Durapex stosowany w workach Dura-Life pozwala na uzyskanie niższych emisji, niż w przypadku materiału poliestrowego 550g/m2 stosowanego w większości worków standardowych. Materiał Durapex Dura-Life jest bardziej wydajny jeżeli chodzi o wychwytywanie pyłu, nawet o wielkości cząsteczek 2,5 mikrona lub mniejszej, co pozwala na zredukowanie ilości pyłu przedostającego się do powietrza. To pomaga utrzymać w czystości stanowisko pracy i otoczenie. Materiał Durapex Dura-Life został przetestowany, uzyskując weryfikację wydajności EPA PM 2.5 w programie Environmental Technology Verification (ETV) poprzez ASTM D 6830-02. Te wyniki płaskich arkuszy bazują na niezależnych badaniach laboratoryjnych przeprowadzonych w roku 2001 z zastosowaniem weryfikacji wydajności ASTM D 6830-02 EPA PM 2.5 z Environmental Technology.